Excursie NXTD havo3 Fotostudio Amsterdam

Tijdens de lessen Beeldende Vorming hebben de leerlingen van Havo 3 zich een aantal weken verdiept in het beroep van fotograaf en alle technieken en soorten fotografie. Zij hebben gewerkt met Spiegelreflex camera’s en tijdens de lessen geoefend met productfotografie, straatfotografie, kunstfotografie, natuurfotografie en portretfotografie.

Op vrijdag 13 mei mochten zij in een professionele fotostudio met beroepsfotografen hun eindopdracht uitvoeren. Leerlingen hebben hun eigen filmposters gemaakt en waren zelf fotograaf, regisseur en acteur van de film. Zij hebben geleerd hoe je met studiolampen werkt om het juiste effect te krijgen en hoe je met een foto opstelling werkt. De tweede helft van de dag hebben de leerlingen opdrachten uitgewerkt voor straatfotografie in hartje Amsterdam. Het was een enorm leerzame maar vooral gezellige dag. Wij zijn fotografen Timothy, Davide en studio Umsjatka enorm dankbaar dat zij deze bijzondere dag mogelijk hebben gemaakt en dat zij onze leerlingen zo veel hebben geleerd. De filmposters en andere foto’s zijn te bewonderen tijdens de kunstroute “Gluren op de Heuvelrug “op  zondag 26 juni in NXT Doorn. Leerlingen van Havo 3 zullen ook aanwezig zijn om over hun werk te vertellen.

Ook interessant

Leerlingen van NXT- Doorn exposeren hun kunstwerken die zij gemaakt hebben in de lessen Beeldende Vorming en Talentklas Expressie. Er zijn 35 kunstwerken te bewonderen tot en met 20 juli in het Cultuurhuis Pleiade en Cantina in Doorn.

Lees verder

Afgelopen week zijn onze leerlingen uit klas 3 naar Londen afgereisd. Drie dagen lang hebben zij Londen verkent met onder andere bezoekjes aan het British museum, het national history museum, het science museum en het imperial war museum. Naast de vele museumbezoekjes hebben we uitstapjes gemaakt naar de Londen Dungeon,...

Lees verder

De afgelopen dagen was het een GROOT creatief feest op school! Leerjaar 1 heeft in drie dagen een voorstelling gemaakt waarin dansen, zingen en acteren centraal stonden. Ook werd er een (wissel)decor gebouwd en zelfs de licht- en geluidstechnieken deden de leerlingen zelf.

Lees verder

Open lesmiddag 1/3 zit er op! Een klas vol groep 8’ers konden kennismaken met wiskunde en biologie op NXT Doorn. Na een korte uitleg gingen de kinderen vooral de geleerde kennis in de praktijk brengen🎓📚

Lees verder

Op 15 maart ’23 zijn er twee collega’s naar de cursus “LHBTIQA+ op school”. Tijdens deze cursusdag is door verschillende sprekers uitgelegd wat een LHBTIQA+ leerling specifiek nodig heeft binnen de school en hoe OP en OOP hier het best in kunnen ondersteunen. Er is tijdens de cursusdag gesproken over...

Lees verder