Introductiedagen dag 2

Een strak blauwe lucht lacht iedereen toe. Uitstekende omstandigheden voor de ochtendgymnastiek. Onder begeleiding van onze onmisbare mentorleerlingen begint onze tweede kampdag met wat relaxte oefeningen, zodat iedereen weer topfit de dag aan kan vallen. Geen overbodige luxe, met een vol programma voor de boeg.

Te beginnen met een heuse sportdag. Wat opviel was dat iedereen vrolijk mee deed en dat zelfs veel mentoren zich van hun sportiefste kant lieten zien. Spellen als ultimate frisbee, skilopen en blind volleybal bleken onderdelen waar extra goed moest worden samengewerkt.

Daarna werd bekend wie er voor de rest van het schooljaar met de eer mag strijken van slimste brugklas NXT Doorn. Na de voorrondes en de grande finale van de pubquiz, mocht D1C de beker in de lucht houden. Zij waren het die de meeste goede vragen wisten te beantwoorden.

Maar… vandaag konden er zeker nog meer prijzen worden gewonnen. Bijvoorbeeld bij de grote prijzenbingo show. Naast de spanning werd er ook veel gelachen. Met name natuurlijk als de strenge maar rechtvaardige jury moest concluderen dat er sprake was van een valse bingo!

Dag twee werd afgesloten met een disco avond. DJ Jack draaide de ene naar de andere hit. En onze leerlingen dansen, springen en schreeuwen hardop mee. Drinken en chips voor iedereen, want dat hoort natuurlijk bij een goede disco avond. 22.30 was het mooi geweest. De laatste beetjes energie waren er nu toch echt wel uit gedanst. Moe maar voldaan na een geweldige dag werden de bedjes opgezocht. Voor twaalf uur was het stil op alle kamers. Fijn, want morgenochtend is het toch weer vroeg dag in Soest.

Ook interessant

De leerlingen van NXT Doorn aangekomen in het Verenigd Koninkrijk. Nadat de leerlingen Canterbury hebben verkend hebben zij hun gastgezinnen ontmoet en daar lekker gegeten. De volgende dag hebben we het British museum bezocht en per groep een quiz gemaakt over de Egyptische afdeling. De winnaars hebben een mooie prijs...

Lees verder

Daar waar in het verleden al vaker een fanatiek badmintontoernooi is georganiseerd, werd de draad na vele jaren weer opgepakt. Door onze oudere generatie te verbinden aan de jonge generatie, middels gezellige beweegactiviteiten. Dit met als doel om ‘jong en oud’ nader tot elkaar te brengen en samen beweegplezier te...

Lees verder

Het team van NXT Doorn is bezig met een professionaliserings- en cultuurveranderingsprogramma De Transformatieve School. Binnen dit programma gaan we in op de effecten van de super-diverse buitenschoolse leefwereld op de schoolcultuur. De focus ligt in het bijzonder op hoe jongeren laveren tussen de sociale codes van de thuiscultuur, de...

Lees verder

Ook dit jaar waren we met alle derdejaars te vinden op de Studiekeuzebeurs in Utrecht. Het was interessant, leuk en inspirerend! Veel vervolgopleidingen en bedrijven presenteerden zich tijdens de drukbezochte ochtend. En het was voor onze leerlingen een nuttige volgende stap in hun studiekeuzeproces!

Lees verder

Dit jaar doet NXT Doorn voor het eerst mee met Each One Teach One (EOTO). EOTO is een uniek programma, waarin scholieren vanuit verschillende leefwerelden samen aan de slag gaan aan de hand van betekenisvolle thema’s. Wat EOTO uniek maakt is dat scholieren met compleet verschillende afkomst, geloofsovertuiging, uitdagingen, hobby's...

Lees verder

Je leert pas echt als je iets met je kennis doet! Afgelopen dinsdag en donderdag hebben alle tweede klassen gekookt op de locatie in Maarsbergen. Bij het vak Nederlands hebben de leerlingen een recept geschreven, waarna zij deze hebben uitgevoerd in de keuken. Iedere leerling heeft zijn/haar talenten kunnen laten...

Lees verder